1 Liter fles water 2000 x duurder dan kraan water

1 Liter fles water 2000 x duurder dan kraan water
Een literfles drinkwater kost 2000 maal meer dan een liter kraanwater. Dat stelt een Amerikaans onderzoek, het eerste in zijn soort, zegt het Britse vakblad Environmental Research Letters. Het prijsverschil zit vooral in de hoeveelheid energie die nodig is om het water te behandelen, bottelen, etiketteren, verpakken, transporteren en af te koelen. Volgens het onderzoek waren vorig jaar 32 tot 54 miljoen vaten olie nodig alleen al voor de Amerikaanse productie van flessenwater.
“Er zijn meer manieren om energie te besparen dan we zouden denken”, zegt Peter Gleick, voorzitter van het Pacific Institute for Studies in Development, Environment, and Security (Oakland, California), dat het onderzoek uitvoerde.
De consumptie van flessenwater is de laatste dertig jaar enorm gegroeid. In 1976 dronk een Amerikaan per jaar 6 liter uit de fles, in 2007 was dat al 116 liter. Wereldwijd werden 200 miljard liter water in flessen verkocht in 2007.
Volgens Peter Gleick wordt het milieu minder belast als men flessenwater drinkt dat dichtbij de plaats van consumptie wordt gedronken. Maar nog beter is het, zegt hij, gewoon van de kraan te drinken.
bron: duurzaamnieuws.nl

Daarom nog een keer aandacht voor een leuk concept:

Neau is een leeg flesje dat je eigenhandig met heerlijk kraanwater vult. Niet één keer, maar zo vaak je wilt. Neau benadrukt de kwaliteit van het Nederlandse drinkwater en vergroot op een positieve manier het bewustzijn van de internationale drinkwaterproblematiek.
Neau is net zo gezond en verfrissend voor jou, maar béter voor anderen. Een flesje Neau wordt tegen bronwaterprijs verkocht, waarbij de opbrengsten ten goede komen aan drinkwaterprojecten in ontwikkelingsgebieden. Samen met Plan Nederland zorgt Neau voor rechtstreekse hulp.